Het gemeentehuis is donderdag 5 februari vanaf 15.00 uur gesloten. Ook is de gemeente dan niet telefonisch te bereiken. Vrijdag 6 februari vanaf 08.00 uur is de dienstverlening van de gemeente weer zoals normaal.
‘t Kampje 2026 nodigt uit
Want er is iets te vieren: Na jarenlang intensief samenwerken is ‘t Kampje klaar. De stevige ambitie, want dat was het, om van een autoparkeerplaats een warme ontmoetingsplek voor inwoners, trekpleister voor bezoekers en visitekaartje voor de lokale economie te maken is in 2026 realiteit geworden.
U bent van harte welkom op:
- zaterdag 21 en zondag 22 maart 2026
Veel, heel veel voeten
Die metamorfose had veel, heel veel voeten in de aarde. Het begon ooit in 2002. Toen kwam architect Rob Krier met ‘Een visie voor Ouderkerk’, een stedenbouwkundige visie, waarbij ‘t Kampje zo veel mogelijk vrijgemaakt moest worden van parkeerplaatsen om open ruimte te creëren en plek voor recreatieve doeleinden.
Nu, we schrijven 2026 en net geen kwart eeuw later, is het Centrumplan uitgevoerd. De parkeerplekken uit het hart van het plein hebben plaats gemaakt voor een plein dat uitnodigt tot ontmoeting.
Spijkers met koppen
De verandering van ’t Kampje naar ‘ons’ Kampje was een proces van jaren. Van 2002, ging het plan Krier naar de structuurvisie van 2007 en 10 jaar later was er dan eindelijk de presentatie van vier scenario’s. In april 2017 mochten inwoners en ondernemers hun keuze maken. Echter geen van de scenario’s kreeg een groen vinkje, vooral de prominente plek van de supermarkt in het voormalig Rabobankgebouw, zorgde voor veel afkeuring.
Een nieuwe aanpak was nodig om spijkers met koppen te kunnen slaan. Een aanpak met een hoofdrol voor inwoners, waarbij als eerste het bureau dat de participatie ging begeleiden, Início, door de inwoners zelf werd gekozen.
Illustratie: Bouwstenen voor 't Kampje
Van ideeën naar uitvoering
Betrokken inwoners en advies- en ontwerpprofessionals hebben vervolgens vanaf 2018 nauw samengewerkt om tot een breed gedragen herinrichtingsplan te komen. Het begon met de Ideeënmarkt en ambities; het werd een proces van investeren, groeien, weer investeren en verder groeien. En uiteindelijk ontstond het ontwerp.
Het Definitief Ontwerp (DO)van DELVA Landscape Architects / Urbanism werd gepresenteerd in 2022. Steeds weer maakten inwoners en ondernemers tijd vrij, ook in de moeilijke coronaperiode, om mee te denken en mee te werken, altijd met de focus op samen. Samen kwamen we tot het DO; de raadsleden, al even betrokken, luisterden en keken mee en namen de verantwoordelijkheid voor het zo belangrijke financiële plaatje. De betrokkenheid van inwoners bleef van begin tot eind. Een groot dankjewel zijn we verschuldigd aan de bewoners en ondernemers, die een jaar lang leefden met de hinder en ongemakken van een bouwput die onvermijdelijk hoort bij zo’n ingrijpende verandering. Des te mooier dat al die inzet werd beloond met de kers op de taart, het waterelement/de fontein. Dankzij crowdfunding komt die er ook.
Kom en ontmoet
Wat een prestatie is hier geleverd door alle betrokkenen. Wat kan en mag iedereen hier met elkaar trots op zijn en toch is het nog maar het begin. Want nu de omgeving is ingericht, moeten de mensen, wij, het leven erin blazen. Daarom eerst het openingsfeest. Een feest van en voor iedereen, met 101 verschillende activiteiten. Zet 21 en 22 maart in de agenda kom en ontmoet! Ik hoop u te zien!
Rineke Korrel, wethouder Centrumplan
Meer informatie
Actuele informatie vindt u op samenmakenweouder-amstel.nl.