Lintjesregen: drie Koninklijke Onderscheidingen in Ouder-Amstel

Vrijdag 24 april 2026 heeft burgemeester Susanne de Roy van Zuidewijn ter gelegenheid van de jaarlijkse Algemene Gelegenheid aan drie inwoners van Ouder-Amstel mogen vertellen dat het Zijne Majesteit de Koning heeft behaagd om hen te benoemen in een ridderorde. Mevrouw Marian Velthuijs, de heer Kees Bosman en mevrouw Heering werden allen benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau. De lintjes werden uitgereikt in de trouwzaal van het gemeentehuis in de aanwezigheid van vele gasten.


Foto: Van links naar rechts: de heer Bosman, burgemeester Susanne de Roy van Zuidewijn, Marian Velthuijs en Niek Heering. 

Mevrouw Marian Velthuijs

Mevrouw Velthuijs zet zich al jarenlang met grote passie, betrokkenheid en enorme toewijding in voor de gemeenschap. Haar bescheidenheid en haar onvermoeibare inzet voor anderen kenmerken haar. Ze werkt altijd voor iets of iemand anders en plaatst het belang van de gemeenschap boven dat van haarzelf. Ze draagt langdurig en betekenisvol bij aan initiatieven op verschillende terreinen waaronder het 4-5 comité van Ouderkerk aan de Amstel en via activiteiten vanuit Coherente (welszijnsorganisatie).

  • In 2012 is decoranda als bestuurslid van het 4-5 mei comité in Ouderkerk gestart met haar inzet voor de herdenking van de Tweede Wereldoorlog en viering van de vrijheid. Vanaf 2016 is zij voorzitter van dit comité en houdt zij de herinnering levend en zorgt zij voor betrokkenheid van de lokale gemeenschap.
  • is al meer dan 20 jaar een actief vrijwilliger van de Stichting Coherente, de lokale welzijnsorganisatie in de gemeente Ouder-Amstel. Deze stichting zet zich in voor jong en oud en biedt een breed pakket aan producten en diensten waarbij zij zich inzet voor het welzijn van kwetsbare groepen in de samenleving.
  • Vanuit haar vak als ergotherapeute heeft decoranda verschillende projecten opgezet en /of begeleid: In de jaren ’80 heeft decoranda de kinderrevalidatie aan de Vrije Universiteit van Amsterdam opgezet; hulp bij het ontwikkelen van systemen in Vietnam en Belarus; ontwikkeling van kinderergotherapie in verschillende delen van Europa en Afrika, waaronder een project om mensen te leren ergonomisch geschikte meubels van karton te maken voor kinderen met een beperking. 
  • Decoranda maakt zich ook sterk voor het ontlasten van mantelzorgers, zodat deze even op adem kunnen komen en de zorg voor hun dierbaren in balans kan blijven met hun eigen behoeften.
  • Vrijwilliger bij Het Vervoertje in Ouderkerk aan de Amstel, zodat mensen die slecht ter been zijn vervoerd kunnen worden naar medische bezoeken, familiebezoeken, maar ook naar praktische plaatsen, zoals een winkelcentrum. Dit draagt bij aan het behoud van zelfstandigheid en het voorkomen van een sociaal isolement.

Burgemeester Susanne de Roy van Zuidewijn: ‘Marian, dat wat je doet is altijd voor iets of iemand anders. Je plaatst het belang van een ander boven dat van jezelf. Altijd ruimte, altijd oog om iets voor een ander te doen, altijd een helpende hand. Jouw tomeloze en onbaatzuchtige inzet maakt jou tot een waardevolle en gerespecteerde vrijwilliger.’

De heer Kees Bosman

De heer Bosman toont al ruim 15 jaar een groot hart voor vrijwilligers en zet zich altijd belangeloos in voor het goede doel. Zijn drijfveer is het gemeenschappelijk belang te dienen. Hij behoort tot de categorie mensen voor wie geen moeite te veel is. Zijn inspanningen voor onder meer SV Ouderkerk en ijsclub ‘De Amstelbocht’ waren van onschatbare waarde. 

  • In 2008 is decorandus gestart met vrijwilligerswerk bij SV Ouderkerk. Hij was hier zowel de voorzitter als penningmeester. Daarnaast bracht hij projectmatig vele klussen tot een goed einde. Onder zijn leiding is de vereniging gegroeid naar een vereniging die er financieel meer dan gezond voor staat. Door zijn inzet op eigen, betrokken wijze heeft hij veel voor SV Ouderkerk weten te bereiken.
  • Vanaf 2012 is decorandus actief lid van De Amstelbocht. Decorandus heeft hier een groot aandeel gehad in het realiseren van de skeelerbaan bij de Ouderkerkerplas. 
  • Sinds 2016 is decorandus een waardevol lid van de Lionsclub Ouderkerk aan de Amstel. Hier heeft hij vanaf het begin een actieve rol gespeeld in diverse commissies. Zijn verbindende rol met andere organisaties in Ouderkerk stelt de Lionsclub in staat om fundraising te organiseren, samen met, en ten bate van, maatschappelijke organisaties. De heer Bosman is een van de sturende krachten in deze club.
  • Sinds 2015 maakt decorandus deel uit van het Organisatiecomité Wielerronde Ouderkerk. Hij is betrouwbaar en rustig. Onder zijn leiding wordt het vergunningsproces doorlopen, het parcours uitgezet en alles op het gebied van veiligheid afgetikt. Zo kan de Wielerronde ieder jaar goed en geruisloos verlopen.
  • De laatste 3 jaar is hij actief als vrijwilliger bij Stichting Oude Gemaal Ronde Hoep. Zijn technische kennis en leidinggevende ervaring maakt decorandus tot een verbindende kracht. Door zijn bijdrage blijft het 120 jaar oude dieselgemaal draaiend en toegankelijk voor bezoekers. Op de open dagen is alles te horen over de historie en de techniek van het waterbeheer in Amstelland en de polder de Rondehoep.
  • Hiernaast maakt hij ook onderdeel uit van de fietsgroep LEF (Lachen en Fietsen), waarvoor hij van alles regelt; sponsoren, trainingsweekenden, fiets clinics bij bekende wielrenners en weekjes weg. Hiervoor stelt hij het programma op en legt hij de overnachtingen vast.

Burgemeester Susanne de Roy van Zuidewijn: ‘Je combineert moeiteloos een leven als ‘amateur’- sporter met een rijke en succesvolle carrière en een betekenisvolle vrijwilligersrol. Tegelijkertijd wist je het gezin en alles wat dat met zich meebrengt altijd op de eerste plaats te zetten en te houden. Het maakt je tot een uitzonderlijke vrijwilliger en een bijzonder mens.’

Mevrouw Niek Heering

Mevrouw Heering is een vrijwilliger op wie nooit tevergeefs een beroep wordt gedaan. Sinds 2000 levert zij een grote maatschappelijke, lokale en sociale bijdrage. Decoranda is het type dat altijd helpt en vastberaden doorpakt en heeft voor veel mensen in de gemeente een verschil gemaakt. 

  • Decoranda is al jarenlang betrokken als bevlogen vrijwilligster bij de Nederlandse Basketball Bond (NBB). Van 1992 tot 2024 als arbiter, in de periode 1999 – 2024 zelfs op landelijk niveau. Ondanks fysiek ongemak en een operatie is zij sinds seizoen 2024 -2025 wederom actief als arbiter, op een kleiner speelveld. Haar grote betrokkenheid uitte zich tevens doordat decorandus jarenlang een aantal scheidsrechtersopleidingen in rayon Noord-Holland heeft georganiseerd. Daarnaast begeleidt zij al zo’n 10 jaar buitenlandse teams bij interlands gedurende hun verblijf in Nederland.
  • Sedert 2008 verricht decorandus als vrijwilliger werkzaamheden voor Stichting Vrienden van Duivendrecht. Tegenwoordig is zij hiervan voorzitter. 
  • Decoranda faciliteert privé de redactievergadering en organiseert de  publicatie “Drechtje”, inclusief de lokale verspreiding. Haar inspanningen hebben onder meer geleid tot het terugkeren van buslijn 41, op de oorspronkelijke route, na een verbeten strijd van ruim twee jaar.  
  • Decoranda heeft bewoners van de Azaleastraat in Duivendrecht een tiental jaren bijgestaan bij een slepend conflict met de woningbouwcorporatie. Daarnaast heeft zij de onderhoudswerkzaamheden vrijwillig gestructureerd.
  • Sinds juni 2016 verricht decorandus belangrijke vrijwilligersactiviteiten Thuisadministratie voor Humanitas Amstelland. Hieruit voortvloeiend is in 2018 het Financieel Café opgericht, waarvoor zij tot op heden ten dage vrijwilligerstaken uitvoert. Haar inzet heeft zelfs tot toekenning van een individuele schadevergoeding inzake de toeslagenaffaire geleid.  
  • Eind oktober 2024 is “Vervoertje Duivendrecht” opgericht, een sociale autoservice voor bewoners die korte afstanden voor bewoners verzorgt die deze niet zelfstandig kunnen afleggen. Decorandus rijdt wekelijks een inwoner naar de voedselbank te Diemen, en springt tevens bij in geval van nood.    

Burgemeester Susanne de Roy van Zuidewijn: ‘Niek, je bent iemand die zich met hart en ziel inzet voor de mensen en voor het dorp Duivendrecht. Je bent eerlijk, oprecht en betrouwbaar. Een helpende hand waar iedereen op kan rekenen. Dit maakt je tot een vrijwilliger van onschatbare waarde voor onze samenleving.’