Op naar een weerbare samenleving
Een grote stroomuitval betekent geen internet, geen koelkast, niet meer gebruik kunnen maken van het toilet en zelfs geen benzine meer. En dat 72 uur lang. Dat is een scenario waar we serieus rekening mee moeten houden. De gemeente Ouder-Amstel, bereidt zich hierop voor, samen met buurgemeenten en de Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland.
Het is niet de vraag of het gaat gebeuren, maar wanneer. Als Nederland zijn wij kwetsbaar in zo’n situatie en nog onvoldoende voorbereid. Bij crisissen kijkt men direct naar de overheid en hulpdiensten, maar in zo’n situatie kan het heel goed zijn dat we inwoners niet direct kunnen helpen.
Weerbaarheid
Daarom is het belangrijk om de eigen weerbaarheid van inwoners zo hoog mogelijk te krijgen. De landelijke voorlichtingscampagne ‘Denk Vooruit’ is ontwikkeld om hierbij te helpen. Het doel is inwoners te wijzen op het belang van zelfredzaamheid. Met een paar eenvoudige stappen vergroot u uw eigen veiligheid.
Noodpakket
Een noodpakket samenstellen als eerste redmiddel tijdens een crisis zorgt ervoor dat u weerbaarder bent en zelfs anderen kunt helpen in een crisissituatie. Op denkvooruit.nl kunt u veel informatie vinden over hoe zo’n noodpakket eruitziet. Ook is het verstandig om met uw familie, vrienden, kennissen en/of buren te praten hierover. Wat doen zij in geval van nood? Hebben zij mensen om hun heen op wie ze kunnen bouwen? Heeft iemand hulp nodig?
Wat gebeurt er verder
Tijdens een crisis is communicatie wellicht niet mogelijk en kan het zijn dat kwetsbare inwoners moeite hebben zichzelf te redden. Daarom zijn wij als gemeente bezig met het ontwikkelen van noodsteunpunten, waar men dan terecht kan voor hulp en informatie. Deze locaties gaan wij inrichten met ondersteuning van de Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland.
Kijk op denkvooruit.nl om te kijken wat u zelf kunt doen om uw veiligheid in geval van een crisissituatie te vergroten.