Archeologische verwachtingen- en beleidsadvieskaart vrijgegeven voor inspraak

Het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Ouder-Amstel heeft het ontwerp ‘Archeologische verwachtingen- en beleidsadvieskaart’ in haar vergadering van 22 april 2025 vrijgegeven voor inspraak.

De ‘Archeologische verwachtingen- en beleidsadvieskaart’ geeft inzicht in de verwachte archeologische waarden op verschillende locaties in de gemeente. Tevens stelt deze kaart de gemeente in staat om bij vergunningaanvragen te beoordelen of en wanneer archeologisch onderzoek nodig is. Dit draagt bij aan de bescherming van het archeologisch erfgoed en versterkt de identiteit van de gemeente. Het document zal te zijner tijd worden opgenomen in het omgevingsplan van gemeente Ouder-Amstel.

Ter inzage

Het ontwerp van de Archeologische verwachtingen- en beleidsadvieskaart, met de daarbij behorende stukken, ligt met ingang van 8 mei 2025 gedurende een termijn van zes weken, tot en met 18 juni 2025, ter inzage:

Digitaal kan het plan ingezien worden in het Gemeenteblad (digitale publicatieblad) op officielebekendmakingen.nl (zoek op besluitnaam 'Archeologische verwachtingen- en beleidsadvieskaart’ en de gemeente Ouder-Amstel en bekijk de documenten via de linkerkolom).

Een papieren versie ligt ter inzage in het gemeentehuis van Ouder-Amstel, Vondelstraat 1 in Ouderkerk aan de Amstel. Inzien van de stukken kan alleen op afspraak. Een afspraak maken kan online via ouder-amstel.nl/afspraak of telefonisch via (020) 496 21 21.

Zienswijzen

Gedurende bovengenoemde termijn van terinzagelegging kunt u een zienswijze over het ontwerp indienen. In een zienswijze beschrijft u met welke punten u het wel of niet eens bent en waarom. Deze punten kan de gemeenteraad dan nog meenemen in het definitieve besluit. 

De zienswijze kunt u sturen naar gemeente Ouder-Amstel, Postbus 35, 1190AA Ouderkerk aan de Amstel, of via e-mailadres (voorkeur) gemeente@ouder-amstel.nl, onder vermelding van 'Zienswijze Archeologische verwachtingen- en beleidsadvieskaart’.