Verslag informatieavond opvang vluchtelingen uit Oekraïne online

Op 7 mei organiseerde het college een informatieavond over de opvang van 90 vluchtelingen uit Oekraïne. Het verslag van deze informatieavond staat online.

Afspraak met Amstelveen

De gemeente Ouder-Amstel heeft een afspraak gemaakt met de gemeente Amstelveen over de herverdeling van de vluchtelingenopgave. Deze houdt in dat Amstelveen 60 asielzoekers extra opvangt en Ouder-Amstel 90 vluchtelingen uit Oekraïne. 

Informatieavond voor betrokkenen

Om vanaf december 2025 deze 90 vluchtelingen uit Oekraïne te kunnen opvangen, is de gemeente binnen Werkstad OverAmstel op zoek naar een geschikte locatie. Over de afspraak met Amstelveen en het zoeken naar een geschikte nieuwe opvanglocatie heeft het college van burgemeester en wethouders op 7 mei een informatieavond georganiseerd voor inwoners, ondernemers, organisaties en andere betrokkenen.
Het verslag van deze informatieavond kunt u nalezen op Informatieavond 7 mei 2025 | Samen maken we Ouder-Amstel.

Het vervolg

Het college stelt in juni een locatie voor aan de gemeenteraad. De raad neemt hier op 26 juni een beslissing over. Na het zomerreces (eind augustus/begin september) organiseert het college een nieuwe participatiebijeenkomst om betrokkenen de mogelijkheid te geven mee te denken over de inrichting en het (sociale) beheer van de locatie.
Informatie hierover volgt zo spoedig mogelijk.