Verslag informatieavond opvang vluchtelingen uit Oekraïne online
Het verslag van de informatieavond op 7 mei jl. over de opvang van 90 vluchtelingen uit Oekraïne kunt u online nalezen. Op 12 juni wordt de opvang van de vluchtelingen besproken in de commissievergadering in Dorpshuis Duivendrecht.
Afspraak met Amstelveen
De gemeente Ouder-Amstel heeft een afspraak gemaakt met de gemeente Amstelveen over de herverdeling van de vluchtelingenopgave. Deze houdt in dat Amstelveen 60 asielzoekers extra opvangt en Ouder-Amstel 90 vluchtelingen uit Oekraïne.
Informatieavond voor betrokkenen
Om vanaf december 2025 deze 90 vluchtelingen uit Oekraïne te kunnen opvangen, is de gemeente binnen Werkstad OverAmstel op zoek naar een geschikte locatie. Het college van burgemeester en wethouders organiseerde op 7 mei 2025 een informatieavond over de herverdeling van de vluchtelingen en het zoeken naar een geschikte nieuwe opvanglocatie. De informatieavond was bedoeld voor inwoners, ondernemers, organisaties en andere betrokkenen.
Het verslag van deze avond kunt u nalezen op samenmakenweouder-amstel.nl/opvangvluchtelingen.
Het vervolg
Het college stelt in juni een locatie voor aan de gemeenteraad. Het onderwerp wordt op 12 juni besproken in de commissievergadering in Dorpshuis Duivendrecht en de raad neemt hier op 26 juni een beslissing over. Na het zomerreces (eind augustus/begin september) organiseert het college een nieuwe participatiebijeenkomst om betrokkenen de mogelijkheid te geven mee te denken over de inrichting en het (sociale) beheer van de locatie.
Informatie hierover volgt zo spoedig mogelijk.